Stres - Stres - urozmaicenia wprowadzane do naszego życia mogą złagodzic stres

lekarze specjaliści > Stres >Stres - urozmaicenia wprowadzane do naszego życia mogą złagodzic stres

Specjaliści Radzą

Stres - urozmaicenia wprowadzane do naszego życia mogą złagodzic stres

Jest wiele technik radzenia sobie ze stresem.
Zgodnie z amerykańskimi badaniami, ale także tak zwaną modrością ludową należy oderwać myśli i działania od zajęć stresujących.

Jeśli stresujemy się w pracy, to dobrze jest po pracy robić rzeczy które zupełnie z naszą profesja nie są związane, ale jednocześnie w pełni zaangażują nas umysł. Nie zadziała szydełkowanie podczas którego cały czas będziemy rozmyślać o nękającym nasz dział szefie. Bieganie oczywiście wywoła wzrost endorfin, ale z reguły także nie zaangażuje naszych myśli. Jeśli natomiast zaczniemy uczyć się tańczyć na kursie tańca, trenować nowe sztuki walki, albo podejmiemy jakieś inne NOWE wyzwania angażujące za równo nasze ciało jak i umysł, w sposób nie pozwalający na rozmyślanie o czynniku stresującym, to następnego dnia przyjdziemy do pracy w lepszym nastroju.

Stres

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.