Stres - Stres negatywny

lekarze specjaliści > Stres >Stres negatywny

Specjaliści Radzą

Stres negatywny

Stres jest zaburzeniem wynikającym z nierównowagi możliwości jednostki i wymogów sytuacji. Stres w pewnym sytuacjach spełnia pozytywne funkcje, ponieważ działa mobilizująco na człowieka i pobudza go do podejmowania nowych działań i wyzwań. Jednak istnieje także stres negatywny, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że człowiek jest przemęczony, wyczerpany i nie ma siły do podejmowania nowych działań. Stres negatywny pojawia się wówczas gdy człowiek poddany jest przewlekłemu stresowi. Negatywny stres zazwyczaj działa demobilizująco na człowieka oraz może prowadzić do rozwoju wielu chorób a nawet może być przyczyną śmierci. Stres zwiększa ryzyko pojawienia się takich schorzeń jak np.: choroby serca, nadciśnienie tętnicze, nerwice, depresja, zaburzenia potencji, zaburzenia miesiączkowania, wrzody, itp.

Stres negatywny często objawia się bezsennością, niespokojnymi myślami, apatią, lękliwością, drażliwością, nadmiernym pobudzeniem, budzeniem się w środku nocy, suchością w ustach, trudnościami w oddychaniu, płaczliwością, bólem w okolicach w żołądka, itp. Osoba ogarnięta wykonuje czynności dużo wolniej niż osoba zrelaksowana. Przewlekły stres prowadzi do kompletnego rozregulowania organizmu. Dlatego też będąc przez cały czas pod wpływem stresu należy na chwilę zwolnić i zrelaksować się aby stres ponownie mobilizował a nie wpływał negatywnie.

Stres

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.